Craniosakrální terapie

Pro uvolnění na psychické i fyzické úrovni, a nastavení zdravého životního craniálního rytmu, který léčí celé tělo.

Craniosakrální terapie

Jak probíhá ošetření ?

Při ošetření je klient oblečený, obvykle leží na lehátku, nebo je jinak pohodlně usazený. Praktikant se dotýká jeho těla jemnými příjemnými doteky. Klient se hluboce uvolňuje na fyzické i psychické rovině. Součástí sezení je i úvodní a závěrečný podporující rozhovor. 

Trpíte bolestmi hlavy, zad, kloubů? Trápí vás snížená imunita, napětí a stres? Máte potíže se soustředěním, nízké sebevědomí, deprese? Pokud si myslíte, že jste už všechno vyzkoušeli, možná to tak není. Pomoci by vám mohla CTS, neboli kraniosakrální terapie.


Kraniosakrální ošetření působí na celou řadu obtíží fyzického i psychického rázu, pomáhá nastolit harmonii v celku tělo-mysl- duše. Výborně reguluje přetížený nervový systém, ulevuje obtížím pohybového systému, pracuje s traumaty, s obtížemi po úrazech a operacích.

Díky jemnému přístupu ke klientovi je KST velmi vhodná i pro práci s těhotnými ženami, s miminky i s rodinami po porodu.

Pro koho je cranio vhodné?

Craniosakrální terapie je vhodná v jakémkoliv věku a pro opravdu širokou škálu klientů. Vzhledem k její jemnosti a integrujícímu působení je možné ji doporučit už pro práci s miminky po porodu. Je vhodná pro těhotné ženy (jako příprava ženy a miminka k porodu). Je možné pracovat s dětmi, dospívajícími, dospělými i seniory. Může být i velmi vhodnou podporující praxí pro umírající. 

Na jakých principech to stojí?

Kraniosakrální terapie klade důraz na zdraví, které je zde již od samého počátku a na jeho projev – životní sílu. Životní síla je v kraniosakrální terapii nazývána Dech života. Jedná se o uspořádávající princip, který organizuje životní procesy všech živých organismů. Dech života se projevuje jako pohyb. Každá buňka, orgán, sval a kost neustále vykonává jemný pohyb v určitém rytmu, tento rytmus je v kraniosakrální terapii označován jako primární respirace. Tyto pohyby a rytmy je možné citlivýma rukama vnímat kdekoliv na těle. Pokud je proudění plynulé a silné a pohyby částí těla jsou pravidelné, je v těle udržováno zdraví a harmonie.

Praktikant v rámci ošetření naslouchá a podporuje primární respiraci, do systému klienta nic nevkládá a ani z něj nic neodebírá.

Je crsnaioterapie vhodná pro děti?

Ano, u dětí řeší autismus, poruchy učení a soustředění, hyperaktivitu, skoliózu, bolesti hlavy (migrény), různé strachy a traumata, pomočování, dysfunkce nosní a oční, problémy s dutinami a čelistmi, problémy po odstranění rovnátek (bolesti hlavy), CST je také vhodná pro děti s částečnou poruchou mozku a pohybového aparátu (DMO) nebo s nervovým poškozením z důvodu traumatu:porod kleštěmi, útlak hlavičky v porodním kanálu, úraz.